Zažijte svělé líbánky aneb odcestujte na nádhernou dovolenou


Zažijte svělé líbánky aneb odcestujte na nádhernou dovolenou

Právě jste se vzali a přemýšlíte, kam byste vyrazili na líbánky? Pojďme se tedy podívat, jaké jsou typické destinace pro novomanžele. Konečné rozhodnutí bude na vás, ale musíte si svou cestu pořádně promyslet. Chcete jet někam, kde budete poznávat architekturu? Nebo naopak si chcete lehnout na pláž a užívat si slunce a moře? Rozhodnou se můžete i pro poznávání nových kultur, a to například v exotických zemích.

Krásná města a architektura

Pokud vás baví poznávat nová místa, rozhodně musíte vidět Řím. Zde se nejčastěji navštěvuje Koloseum, Španělské schody či Vatikán. Rozhodně stoji za to vidět i baziliku sv. Petra, Forum Romanum a Pantheon.

Dalšími nádhernými městy jsou bezpochyby Benátky, Vídeň, Barcelona nebo také Paříž. V každém z těchto měst je něco, na co se můžete těšit. Benátky mají proslulý kostel Svatého Marka, Vídeň zase známé zámky Belveder a Schönbrunn. Barcelona se může pyšnit bazilikou Sagrada Familia a Paříž známou Eiffelovou věží.

Svatební cesta je na vašem výběru. Zvolíte Evropu nebo jiný kontinent?
svatební cesta

Užívejte si sluníčko a pláž

Pokud ještě váháte, kam na svatební cestu, zkuste vyrazit někam, kde si pořádně odpočinete. Nádherné pláže uvidíte například na Mallorce. Zde se můžete zaměřit například na pláž Platja de Muro. Je proslulá díky bílému písku a křišťálově čisté vodě.

Dále můžete navštívit Řecko, které má také mnoho písečných pláží s průzračným mořem. Pojďme se ale podívat speciálně na Rajskou pláž. Zde má písek zcela jiné zbarvení, a to do růžova.

Exotické líbánky

Jestliže rádi cestujete, zkuste poznávat nové země. Navštivte například Thajsko Vietnam nebo také Sri lanku. Zde zažijete mnoho nových věcí. Uvidíte, jak lidé žijí na druhém konci světa. Setkat se zde můžete i s jinými druhy zvířat, než u nás v Evropě.

Za zmínku také stojí svatební cesta v Americe. Nejedná se přímo o exotiku, ale je to rovněž něco nového. Jsou zde místa, která když navštívíte, rozhodně toho nebudete litovat.