Jak se chovat na svatbě, jestliže jste nikdy nebyli v roli hosta?


Jak se chovat na svatbě, jestliže jste nikdy nebyli v roli hosta?

Svatební událost jednou čeká téměř každého. Teď nejde o to, zda budete v pozici ženicha, nevěsty nebo hosta. U všech třech případů je nutné dodržovat jakousi etiketu o slušném chování, která na svatbě rozhodně nesmí chybět. Jestliže máte z události strach, nemusíte. Pamatujte si, že vše jednou skončí. Jak se chovat na svatbě v případě, že si nevíte rady?

Slušnost hraje pro obě strany

Pokud jste obdrželi svatební pozvánku na svatbu svého známého, je první slušností na ni reagovat. To i v momentě, kdy se rozhodnete na svatbu nejít. Je to svým způsobem vaše povinnost, aby se následně budoucí novomanželé mohli domluvit, jak naloží s vaším místem. V případě, že se na svatbu chystáte, měli byste si ověřit, zda si s sebou můžete vzít doprovod či nikoliv. Tato informace by ovšem měla být uvedená na pozvánce. To ovšem není vše ohledně toho, jak se chovat na svatbě.

Jak se chovat na svatbě, pokud si nevíte rady? Základy slušného chování mít musíte.
jak se chovat na svatbě v roli hosta

Jak se chovat na svatbě v dalších krocích?

Jestliže znáte důkladně svatební program, je na místě se alespoň jedné svatební hry zúčastnit. Nemusí to být zrovna tanec, pokud jej nemáte příliš v oblibě. O svatební hry se většinou starají svědkové novomanželů, takže s největší pravděpodobností si určitě vyberete. Pokud se nezúčastníte ani jediného svatebního programu, měli byste se omluvit a teprve poté se věnovat jídlu nebo pití.

Nedělejte nepořádek se zasedacím pořádkem

Nesnažte se ničit svatební zasedací pořádek jen z toho důvodu, že se vám vaše místo nelíbí. Bude to zbytečně dělat rozbroje. Jako host nebudete nejspíš znát většinu lidí, a právě proto se jim snažte vycházet vstříc. Tato událost patří novomanželům, kteří si rozhodně nezaslouží, abyste jim takto nádherný den zkazil. Jak se chovat je jedna věc, co ovšem patří do této události dále? Tím je oblečení, které by mělo být reprezentativní a slušné.

Svatební etiketa v podobě oblečení

Poslední třešničkou na dortu je svatební oblečení. Určitě uznáte, že v teplácích a tričku na svatbu jít zkrátka nemůžete. Pořiďte si na tuto příležitost vhodný oblek, ať už v obchodě nebo půjčovně. Nemusíte se bát, že by vás toto oblečení finančně zruinovalo.