Jak ušetřit na svatbě, pokud je váš rozpočet příliš nízký?


Jak ušetřit na svatbě, pokud je váš rozpočet příliš nízký?

Plánujete se v letošním roce vzít, ale nemáte našetřené dostatečné množství finančních prostředků, protože pracujete teprve pár měsíců? Jestliže jste mladí a nenapadá vás, jak ušetřit na svatbě, rádi vám s tímto problémem pomůžeme. Uvidíte, že vše má své řešení, když se ví, jak na něj. Pojďme se společně podívat na možnou úsporu svatebního dne. Předem vás upozorňujeme, že levná svatba nemusí být pouze o svědcích. I s malým rozpočtem lze dosáhnout obrovských výsledků.

Jak ušetřit na svatbě aneb část I.

Tipů, jak ušetřit je pochopitelně několik. Bude záležet čistě jen na vás, jaké z nich využijete. Možná si pomocí nich uvědomíte, že váš rozpočet není zase tak nízký, jak se na první pohled zdálo a z možných opatření využijete v konečném důsledku pouze jediné. Ať už to bude tak nebo jinak, vždy závisí na tom, abyste si své ano řekli upřímně a z lásky. Prvním úsporným opatřením na svatbě je místo. Jak možná již víte ze svateb svých přátel, za svatební prostory, kde se uskuteční váš velký den, se platí nemalé finanční prostředky. Pronájem svatebního prostoru se většinou platí na celý den a salónek nebo restaurace se následně věnuje jen vám. Vybírejte z míst, kde se svatby příliš často neuspořádávají. Jedině tak máte šanci na relativně nižší cenu než za svatební prostory, které jsou většinu sezóny obsazené.

Jak ušetřit na svatbě s nízkým rozpočtem, když si nevíte rady?
Jak ušetřit na svatbě s nízkým rozpočtem

Roli bude hrát i datum

Víte, jak lze ušetřit na svatbě kromě svatebního prostoru? Pokud ne, pak byste se měli zajímat o datum svatby. Datum je v tomhle ohledu tím nejdůležitějším faktorem. Nejobsazenější a nejdražší termíny jsou během letní sezóny, což znamená většinou od června do srpna. Jestliže si tedy uskutečníte svatbu v zimě, dočkáte se opět nižších cen.

Půjčovna za babku!

Dále lze ušetřit na půjčovném za svatební šaty. Svatební salóny vám jistě nabídnou starší modely, které si bezesporu půjčíte v rozmezí od 2 do 4 tisíc korun. Je pochopitelné, že vzhledově se nebudou podobat těm, které byste normálně pořídila za 15 až 20 tisíc korun, ale konec konců i s levnějšími šaty uděláte parádu.

Jak ušetřit na svatbě aneb část II.

V poslední fázi můžete na svatbě ušetřit také zakoupením levnějších prstýnků a svatebního dortu. Na čem vám rozhodně nedoporučujeme šetřit je například svatební fotograf, který vám udělá památku na celý život. Svatební rozpočet je při úspoře důležitý a rozhodně by to mělo být téma číslo jedna.