Svatební zahradní oslavy


Svatební zahradní oslavy

Vítejte ve světě magických momentů a nesmrtelných zážitků. Představte si místo, kde je vaše zahrada nejenom tichým průplavem přírody, ale také nositelem slavnostních chvil plných radosti a lásky. Místo, kde se květiny a stromy stávají svědky vašeho štěstí a životních změn. Svatební zahradní oslavy – to je spojení přírody a romantiky, čar a smíchu, křehkosti a síly. Je čas na ty nejkrásnější okamžiky života, které se odvíjejí pod širým nebem, v objetí zeleně a květů. Připravte se, chystáme se na cestu plnou inspirace, radostí a představ o tom, jak může vypadat svatební den ve znamení zahrady.

Obsah článku

Jak plánovat Svatební zahradní oslavu do nejmenších detailů

Prvním krokem k plánování dokonalé zahradní svatební oslavy je výběr vhodného místa. Zkuste se zaměřit na veřejné zahrady, soukromé vinice nebo třeba rodinný dům na venkově. Je důležité brat v potaz i roční období – květny a června jsou ideální pro květinovou výzdobu a příjemné teplé počasí. Kromě toho, na váš svůj velký den budete potřebovat několik klíčových prvku:

 • Vhodně zvolené venkovní nábytek, jako jsou stoly, židle, stany apod.
 • Různé druhy osvětlení k vytvoření romantické atmosféry.
 • Dekorace, které jsou v souladu s celkovým tématem svatby.
 • Plán B pro případ nepříznivého počasí.

Další věcí, na kterou byste neměli zapomenout, je výběr správného cateringu. Svatební menu by mělo být pestré a vyhovovat všem druhům stravovacích návyků vašich hostů, tak aby se každý cítil pohodlně a spokojeně. Zařaďte do svého menu veganské nebo bezlepkové možnosti, pro ty, kdo mají specifické dietní návyky. Stejně tak nezapomeňte na zábavu. K dispozici by měla být živá hudba, DJ nebo taneční podlaha pro ty, kteří si chtějí pořádně zatančit. Také nezapomínejte na radosti pro malé svatební hosty – například pískoviště nebo houpačky.

 • Catering, který uspokojí různé dietní preference.
 • Zábavní program, včetně hudby a taneční plochy.
 • Oblasti pro zábavu dětí.

Věnujte nejmenší detaily vaší zahradní svatební oslavě a jistě vytvoříte nezapomenutelný zážitek pro vás i vaše hosty!

Nevybalujeme bez skvělého místa: nejlepší zahradní prostory pro svatební oslavy

Už od počátku je důležité si uvědomit, že svatba v zahradě je na spoustě míst něco naprosto výjimečného. Umožňuje nám to vytvořit si úplně osobitou atmosféru a pokud u toho máme skvělé místo, je toho doslova a do písmene sen. Následující seznam představuje to nejlepší, co na poli zahradních svatebních oslav můžeme nabídnout. Ať už chceme mít intimní oslavu jen pro nejbližší, nebo velkou párty pro celé okolí, tyto zahrady jsou na to jako dělané:

 • Příroda a umění v symbióze: Botanická zahrada Brno
 • Městský ráj v srdci Prahy: Francouzské zahrady
 • Historický les plný romantiky: Park Průhonice
 • Rozmary přírody v krásném prostředí: Zahradní park Lednice

Nezáleží na tom, zda preferujete rustikální styl nebo jste naopak milovníci minimalismu. Každou z těchto zahrad je možné dekorovat dle vašich představ a přizpůsobit tak úplně všemu, co byste na své svatbě rádi viděli. Pamatujte, zapojení zahrady do svatební oslavy vyžaduje precizní plánování a podrobnou přípravu. Je třeba myslet na vhodnou dekoraci, dostatek stínu pro hosty či možnost přístřeší v případě nepříznivého počasí. Tudíž vězte, že organizace zahradní svatby, ať už se jedná o velkolepou oslavu nebo menší soukromou akci, je výzvou, kterou stojí za to přijmout.

Přijít na zelenou: ekologické myšlenky pro svatební zahradní oslavy

Chystáte se na svatební oslavu v zahradě a máte na srdci ekologii? Těžištěm tvorby ekologických svatebních zahradní oslav je následování přírody. Jak? Snadno. Začněte plánováním menu založeného na sezónních produktech, objednejte květiny z místní farmy a svůj velký den oslavte pod širým nebem.

Ekologické dekorace: Při plánování výzdoby svatební zahrady zvolte především přírodní materiály. Oslavte svůj velký den mezi recyklovaným nábytkem, použijte svíčky z bionaftalínu a ozdobte stoly místními květinami a rostlinami. Pro vnější osvětlení volte solární světla. Ideálně, pokud:

 • Vyhněte se jednorázovým plastům
 • Dekorujte s použitými materiály
 • Použijte místní květiny

Udržitelné menu: Uvažujte o využití místních a sezónních produktů pro svůj svatební jídlo. Není nic krásnějšího než jíst jídlo, které je plné chuti a ještě podporuje místní ekonomiku. Zajímavou myšlenkou je také nabídka vegetariánských nebo veganských možností. Co takhle:

 • Používejte sezónní a místní suroviny
 • Nabídněte vegetariánské a veganské možnosti
 • Přemýšlejte o zero waste přístupu

Zachycení vzpomínek: psaní scénáře pro svatební zahradní oslavu

Každá zahrada má svůj vlastní příběh a každá svatba je unikátní okamžik. Neexistuje lepší způsob, jak tyto dva prvky spojit, než prostřednictvím welldrafted scénáře pro svatební zahradní oslavu. Přemýšlejte o tom, jako byste psali filmový scénář, s výjimkou toho, že místo širokého plátna, vaše zahrada je kulisou a místo hereckých hvězd, hlavní postavy jsou dojemné vzpomínky, které se teprve mají vytvořit.

Začněte tím, že si vytvoříte hlavní body vašeho svatebního scénáře:

 • Naplánujte nejdůležitější okamžiky: Volba lokality pro obřad, první tanec, řeči a samozřejmě samotná svatební párty.
 • Alokujte čas pro spontánní interakci: Jedna z nejlepších věcí na svatební zahradní oslavě je, že můžete být flexibilní a umožnit hostům, aby se přirozeně potkávali a bavili se.
 • Inzerujte speciální prvky vaší oslavy: Máte ohňostroj? Nebo možná band, který bude hrát v průběhu večera? Nechte to všechny vědět dříve, aby se mohli těšit.

Vzpomeňte na to, že váš scénář je jen nástin. Je zde spousta prostoru pro nahodilé okamžiky a spontánnost, které činí svatební zahradní oslavu skutečně jedinečnou a nezapomenutelnou.

Příroda je hlavní hrdinka: dekorace, které zvýrazní krásu zahrady na svatební oslavě

Vaše svatba je okamžikem, kdy se vše zdá být magické. Pokud si pro tento nádherný den vyberete krásnou zahradu, doporučujeme, aby jste zvýraznili její přirozenou krásu pomocí vkusných dekorací. Příroda a její syrová krása se tak stanou stěžejní částí celého dne a dodají vaší svatbě zvláštní atmosféru.

Mezi nejoblíbenější dekorace patří bílé závěsy přehozené přes stromy, květinové girlandy nebo slaměné kloboučky rozvěšené na větvích. Tyto jednoduché a přirozené prvky pomohou vytvořit romantickou atmosféru.

 • Květinové aranžmá: jsou neskutečně populární u zahradních svateb a můžete je použít nejen na výzdobu stolů, ale také jako dekoraci na stromech nebo altánku.
 • Světýlka: pokud plánujete večerní oslavu, rozzáří vaši svatbu a dodají ji něco extra. Můžete je zavěsit kolem stromů nebo je rozložit na stoly.
 • Proutěné koule: můžete je zavěsit na stromy nebo je postavit na zem. Pokud do nich umístíte svíčky, vytvoří zvláštní atmosféru a dodají romantický nádech vaší zahradě.
 • Lampiony: hlavně pokud se svatba koná v noci, jsou krásným a originálním řešením. Vypadají nádherně jak na stromech, tak i na stolech.

Nejdůležitější na svatební dekoraci je originalita a osobnost. Nebojte se experimentovat a zapojit do výzdoby svou zahradu tak, aby odpovídala vaší osobnosti a představám o tom, jak má svatební den vypadat.

Závěr

Ať už se rozhodnete pro květinový altán pod širým nebem, svíčkovou dráhu vedoucí k oltáři, nebo třeba pouze pro sklenku sektu pod stromem, svatební zahradní oslava vám poskytne neopakovatelné zážitky a vzpomínky. Poněkud mimo vyježděné cesty, ale přesto krásné a nezapomenutelné. Tak jako je i láska.