Kolik stojí svatba, když si chtejí dva lidi říct ano?


Kolik stojí svatba, když si chtejí dva lidi říct ano?

Manželství je relativně vysoký závazek, který byste si předem měli důkladně promyslet. Pokud už jste momentálně ve fázi, že si jste stoprocentně jistí, můžete se pustit do prvních příprav. Tou nejdůležitější přípravou je váš rozpočet, protože svatební den nepatří mezi levné záležitosti. Kolik stojí svatba a na co se musíte připravit?

Otázka za všechny peníze?

Většinu v první řadě napadne otázka, kolik stojí svatba, jestliže bychom ji chtěli mít podle svých přání. Jednoznačná odpověď ovšem neexistuje. Každá svatba je individuální a záleží pouze na vašem a partnerově bankovním účtu. Pro každého je priorita číslo jedna něco zcela jiného. Zatímco vy se budete snažit ušetřit na fotografovi, jiní naopak na hostině. Konec konců památeční fotografie jsou základní vzpomínkou pro celý život.

Kolik stojí svatba?

Na svatební den přichází několik položek, na které nesmíte bezesporu zapomenout. Nemusíte si nutně pořizovat všechny ze seznamu, pokud na to nemáte dostatečnou finanční hotovost. Teď se ale pojďme podívat na seznam věcí, podle kterých zjistíte, kolik stojí svatba.

Řekněte si své ano aneb kolik stojí svatba?
Kolik stojí svatba?

Seznam věcí na svatbu

Mezi nejdůležitější položky patří pronájem salónku, správní poplatek, svatební šaty, ženichův oblek a snubní prstýnky. Bez těchto věcí se s největší pravděpodobností neobejdete. Jestliže bychom si to měli rozložit, pak počítejte u pronájmu salonku s cenou v rozmezí od 7 do 15 tisíc. U svatebních šatů záleží na mnoha faktorech, i přes to se ceny půjčovného pohybují od 3 tisíc korun. Oblek pro ženicha je výrazně levnější, takže se cenově bez problému vlezete do 2 tisíc korun. Správní poplatek je následně kolem 5 tisíc korun, tady záleží na jiných událostech a v neposlední řadě snubní prstýnky. Ty mohou přesáhnout cenu i větší než 10 tisíc korun. Svatební rozpočet se dá pochopitelně snížit, jen musíte vědět, jak na to.

Ušetřit můžete na všem!

Z předchozích odstavců víte, že na otázku, kolik stojí svatba není jednoznačná odpověď. Ušetřit můžete na všech položkách, které jsme v odstavci výše zmínili. To není zdaleka vše! Dále na vás čeká vizážistka, kadeřnice, pár doplňků a výzdoba. Pokud bychom tyto položky sečetli, jsme cenově na částce ve výši 5 až 8 tisíc korun.

Hostina a zbylé položky

Pro hosty je potřeba zařídit hostinu. Tato položka je zařazena mezi vůbec ty nejdražší a cenově vás může jeden host stát od 900 do 2 tisíc korun. Tady už bude záviset na tom, kolik lidí si na svůj významný den pozvete. Na začátku článku jsme uvedli celoživotní památku, s čímž souvisí další položka, která nese název fotograf. Fotograf vás při celodenním focení vyjde v přepočtu na 10 až 20 tisíc korun, dle kvality.