Jak oznámit svatbu rodičům aneb v jednoduchosti je krása a elegance


Jak oznámit svatbu rodičům aneb v jednoduchosti je krása a elegance

Snad každý se dostane do situace, kdy musí svým rodičům oznámit zásnuby. Jistě s námi budete souhlasit, že byste svatbu před rodiči nedokázali utajit a konec konců by to z vaší strany nebylo ani v nejmenším slušné. Pokud se totiž budete s partnerem brát, měli by rodiče na této události být. Jak oznámit svatbu rodičům, aby to přežili ve zdraví?

Záleží na vaší rodinné situaci

Důležité je to, jak na tom se svými rodiči jste. Pokud se nemáte čeho bát, budete mít sdělení poněkud jednodušší. Zvlášť v momentě, kdy si vaši rodiče výborně rozumí s vaším partnerem. Tato situace patří mezi ty nejjednodušší a nejlepší. Oznámení totiž v takových případech bývá bezproblémové. O něco horší to bude ve chvíli, kdy s rodiči máte sice nádherný vztah, ale už se to tolik nedá říct o vztahu mezi rodiči a partnerem. Jak oznámit svatbu v tomto případě a existuje vůbec nějaké řešení? Věřte nám, že ano.

Jak oznámit svatbu rodičům, pokud s nimi nejste příliš v kontaktu
jak oznámit svatbu rodičům

Bývají horší momenty na oznámení!

Jak bylo uvedeno v předchozím odstavci, existují daleko horší případy, kdy si s rodiči nerozumí ani samotná nevěsta neboli dcera. Na druhou stranu je plně nevhodné je ze seznamu hostů zcela vyškrtnout. Takový vztah by se už následně nedal nikdy dohromady. Naopak, svatba může být ideálním řešením na obnovení rodinných vztahů.

Jak oznámit svatbu svým rodičům? Začínáme!

V první řadě byste se měli poradit s partnerem. Říct tuto událost musíte ve stejnou chvíli obou rodinám. Rozhodně není správné, pokud by to věděla pouze vaše rodina a partnerova nikoliv. Nezapomínejte, že svět je malý a velice rychle by se to mohlo provalit. Jejich reakce by poté mohla být negativní. Svatební etiketa je bezesporu tou nejdůležitější, která vůbec existuje. Nejideálnějším obdobím jsou zásnuby. Nečekejte na schválení, protože se jedná čistě jen o vaši věc. Jestliže vás partner nepožádá o ruku a nejprve se půjde zeptat svých rodičů, mělo by vám to v hodně věcech napovědět.

Řekněte jim to při rodinné večeři

Vhodným termínem může být obrovská rodinná večeře, na které nechybí rodiče jak ženicha, tak nevěsty. Oznamte jim to s důrazným hlasem a se stoprocentní jistotou. Snažte se věty poskládat ještě před samotnou večeří, aby vás nic nezaskočilo. Pochopitelně nemusí jít pouze o večeři, rodinných událostí se dá vymyslet daleko více. Teď už alespoň z části víte, jak oznámit svatbu rodičům.

Přečtěte si další naše svatební tipy a inspirace.